100 rocznica urodzin Jana Pawła II

19 maja 2020 r.

W ten piękny słoneczny dzień, 18 maja 2020 roku, świętujemy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły późniejszego Ojca Świętego Jana Pawła II i naszego kochanego patrona.
Podczas swojej wizyty w rodzinnym mieście, już jako Papież, powiedział: „W tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło, i życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło.” Za hasło życia obrał sobie zawołanie TOTUS TUUS i trzymając się Pana Boga za rękę osiągnął świętość odciskając piętno na wielu sercach.

W Kalwarii Zebrzydowskiej, 7 czerwca 1979 roku, przekazał ważne orędzie: „(…) Chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym, nie ustawajcie w modlitwie. Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie przez modlitwę swoje życie. Nie samym chlebem żyje człowiek i nie samą doczesnością i nie tylko poprzez zaspakajanie doczesnych – materialnych potrzeb, ambicji, pożądań. Człowiek jest człowiekiem (…) Nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszelkim słowem, które pochodzi z ust Bożych. Jeśli mamy żyć tym słowem, słowem Bożym, trzeba nie ustawać w modlitwie! Może to być nawet modlitwa słów (…)”
Jako dobrego pasterza charakteryzowały go 3 najważniejsze cechy: modlitwa, bliskość drugiego człowieka oraz umiłowanie sprawiedliwości. Był człowiekiem modlitwy, zawsze do niej zachęcał. Szedł aby odnaleźć ludzi na całym świecie, chciał być blisko swojego ludu. Odrzucał wojnę, pragnął sprawiedliwości dlatego zachęcał Polaków do kultu Miłosierdzia Bożego. Według nauki Jana Pawła II sprawiedliwość i miłosierdzie są blisko siebie. Twierdził, że „sprawiedliwość Boża ma twarz miłosierdzia”.
Nasza Szkoła 3 września 2002 roku otrzymała imię Jana Pawła II a mottem szkoły stały się słowa wypowiedziane przez naszego patrona „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Z datą 7 września 2002 roku otrzymaliśmy apostolskie błogosławieństwo „Ojciec Święty Jan Paweł II udziela całym sercem apostolskiego błogosławieństwa Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej wzywając za wstawiennictwem Matki Najświętszej obfitych łask i darów Bożych.”
O godzinie 18.00 przedstawiciele klas, nauczycieli i pracowników szkoły oraz poczet sztandarowy spotykali się na wspólnej modlitwie w Kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika aby podziękować za dar tak wspaniałego Polaka i patrona. Po mszy świętej zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą pobyt Karola Wojtyły w naszej parafii.
Klasa II a wraz z wychowawczynią przygotowały krótki program słowno muzyczny.
Jan Paweł II – autorytet dla całego świata – święty. Pozostawił nam swoje książki, encykliki, homilie i przemówienia. W jego nauczaniu każdy znajduje coś dla siebie. W roku, w którym obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II, starajmy się powrócić do jego pism, do jego rad i nauk. Gdy zaczniemy się nimi kierować, zapewne nasze życie stanie się prostsze, bardziej poukładane i piękniejsze.

Galeria zdjęć z uroczystej dziękczynnej eucharystii

Program słowno muzyczny przygotowany przez klasę II a wraz z wychowawczynią