Agnieszka Sokół, 2 czerwca 2021 r.

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” – pod takim hasłem Szkolne Koło Misyjne „Amigos”  przygotowało wraz z opiekunami, ks. Grzegorzem Hanusem i p. Agnieszką Sokół, spotkanie w dniu 1.06.2021 r. na hali sportowej dla uczniów naszej szkoły. W tej szlachetnej inicjatywie wzięła również udział Pani Małgorzata Pająk – nasz gość specjalny.

Najpierw dzieci z Koła Misyjnego zaprezentowały krótką inscenizację na temat życia dzieci w ubogich krajach, wspieranych przez pomoc misjonarzy. Pomimo, że przedstawienie rozpoczęło się smutnym wątkiem – mogliśmy zobaczyć dziecko ciężko pracujące na utrzymanie rodziny, dziecko doświadczone przez wojnę oraz dziecko żyjące w skrajnych warunkach bytowych – to puenta dawała nadzieję na uśmiech od losu dla tych dzieci.

Inscenizacja miała na celu uwrażliwić nas na los drugiego człowieka. Mówiła o tym, że mała pomoc może dawać wielką radość, oraz że każdy z nas może drobnym gestem włączyć się i wesprzeć działalność misyjną.

W drugiej części spotkania Pani Małgorzata Pająk, która od kilku lat jest osobiście zaangażowana niesieniem pomocy i wspieraniem misji, opowiedziała o inicjatywie, jaką jest Misyjna Adopcja Serca. Podzieliła się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z podróży na Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie odwiedziła swoje adopcyjne dzieci. W ciekawy sposób przybliżyła codzienne życie tamtejszej ludności, skłaniając tym samym uczniów do refleksji.