Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2021 r.

„Na każdym kroku walczyć będziemy, aby Polska – Polską była!

Aby w Polsce – po polsku się myślało”

kard. Stefan Wyszyński

Dzień 11 listopada 1918 roku, to szczególna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość.  Dlatego narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej od wielu lat ten dzień obchodzony jest w sposób szczególny. 10 listopada br., odbyła się wyjątkowa uroczystość ,w której  wzięli udział Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie.

Uczniowie klasy 5b zaprezentowali program słowno – muzyczny upamiętniający 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym nasza szkoła włączyła się w ogólnopolska akcję, objętą patronatem  Ministerstwa Edukacji i Nauki,pod hasłem „Szkoła do hymnu”.

Program był przypomnieniem niełatwych dziejów naszego kraju i swoistą lekcją historii.Podczas akademii wybrzmiały piękne słowa o miłości do Ojczyzny, wierze w wolność i szacunku do Polski.

Na zakończenie zabrał głos Dyrektor Szkoły  Pan Jerzy Staroń, który w swym wystąpieniu podkreślił wagę tego święta i podziękował wszystkim za udział w  tym wzniosłym wydarzeniu.

Zdjęcia z wydarzenia.