23 marca 2022 r.

Skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Osób z zespołem Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Do udziału w akcji jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi z zespołem Downa oraz udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Jednocześnie akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący. Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły chętnie wzięli udział w tej inicjatywie i pierwszego dnia wiosny założyli kolorowe skarpetki „nie do pary”. Dwie różne kolorowe skarpetki stały się symbolem ŚDZD, ponieważ dodatkowy chromosom ma kształt przypominający skarpetkę. Data 21.03 tez jest symboliczna, bo ten dodatkowy trzeci chromosom znajduje się w 21 parze chromosomów. Kolorami przewodnimi tego święta są granatowy i czerwony. Poprzez akcję wspólnie zwiększamy świadomość społeczeństwa oraz likwidujemy bariery i uprzedzenia.

Galeria.