Przedszkolaki świętują Dzień Matki

Renata Dymczak, 31 maja 2023 r.

„Zewsząd mię pytasz figlarna dziatwo,

Jak kochać mamę? — a to tak łatwo:

Zawsze jej tylko spełniaj rozkazy,

Strzeż się najlżejszej na sercu skazy;

Bądź wzorem cnoty i pobożności:

A tem już dowód dasz swej miłości”.

Władysław Bełza „Jak kochać mamę”

Dzień Matki to święto, które obchodzone jest 26 maja. Jest to wyjątkowy dzień, z którego okazji w przedszkolach są specjalnie przygotowane przedstawienia z występami dzieci. W naszym przedszkolu wszystkie grupy przedszkolaków przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy. W tym roku szkolnym występy dzieci odbyły się w sali widowiskowej przedszkola w różnych dniach.  „Bystrzaki” wystąpiły w czwartek (25.05), „Smerfy” i „Biedronki” w piątek (26.05), „Tygryski” w poniedziałek (27.05), „Sówki” we wtorek (30.05), a „Pszczółki” w środę (31.05). Wszystkie dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. W trakcie występów nie zabrakło również tańców i układów choreograficznych. Na twarzach rodziców można było zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Niektóre mamusie, widząc swoje dzieci na scenie, śpiewające, recytujące i tańczące z wielkim zaangażowaniem, nie mogły powstrzymać się od łez. Po zakończeniu występu rodzice otrzymali od dzieci ręcznie robione upominki. Natomiast po poczęstunku dzieci wraz z mamusiami brały udział w różnych zabawach muzycznych, tańczyły w kółeczku różne tańce „Belgijkę”, „Kaczuszki”, „Maszynista zuch”, „Tańcz i stop”, „La Raspa z Veracruze” itp. Mamusie rozpoznawały także swój portret.  Ta niezwykle ważna i wzruszająca uroczystość na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.