Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu

11 listopada 2020 r.

Joanna Jakubczyk, 10 listopada 2020r.

„11 listopada w pamięci przedszkolaków”.

W naszym Przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki zebrały się na sali widowiskowej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas czas. 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Beata Najbar, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Na koniec wszystkie dzieci wraz z Panią Wicedyrektor i personelem przedszkola dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym Przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.