Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Agata Kucza, 9 listopada 2019 r.

W dniu 9 listopada 2019r. w przedszkolu w Lubatowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przygotowały występ artystyczny. Grupa sześciolatków wprowadziła wszystkich obecnych na akademii w cudowny nastrój prezentując Poloneza. Jest to polski taniec narodowy, dawniej zwany tańcem dworskim. Pierwszy raz na scenie zaprezentowała się grupa trzylatków, prezentując dla wszystkich obecnych piękne wiersze i piosenkę.Dla maluszków było to nie lada wyzwanie, gdyż stojąc przed publicznością wykazały się sporą odwagą i dojrzałością. Następnie wystąpiły grupy czterolatków i pięciolatków recytując wiersze o ojczyźnie.Ostatnimi grupami prezentującymi swoje wiersze i piosenki patriotyczne były dwie grupy sześciolatków. Jako przedszkole wzięliśmy też udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Razem z nami do akcji zgłosiło się 19 tyś.szkół i przedszkoli. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 9 listopada wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Była to bardzo podniosła i wzruszająca chwila dla wszystkich obecnych. Ten dzień w przedszkolu, był dla dzieci lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Narodowego dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do Galerii.