Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” stała się wielkim świętem czytania w naszej szkole!

7 czerwca 2021 r.

Czytajmy dzieciom – w prezencie. Nie ma lepszego daru dla dziecka niż poświęcony mu  czas, a najlepiej wykorzystać go na wspólne czytanie. Uczniowie klas I – III z wielkim zaciekawieniem słuchali książki Joanny Krzyżanek „Jan Paweł II, czyli Jak Karolek został papieżem”. Poznali najważniejsze wydarzenia z życia Patrona szkoły. Dowiedzieli się, że był  chłopcem, uczniem takim jak jego rówieśnicy. Lubił grać w piłkę, bawić się z kolegami, czytać, występować w szkolnym teatrze, a gdy został papieżem nie zatracił radości życia. Przyciągał do siebie dzieci i młodzież. Uczył ich, że to oni są przyszłością świata i narodu. Kolejne rozdziały książki raz wzruszały, raz napawały dumą. Majowy zapach kwiatów wszystkim przypomina o Święcie Matki, dlatego kolejną lekturą akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” było opowiadanie „Zapach Mamy” i książka  Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Po wysłuchaniu tych opowiadań dzieci rozpoznawały zapachy, z którymi kojarzy im się mama. Opowiadały o czarodziejskich wyczynach swoich mam: zszywaniu dziur, robieniu czegoś z niczego, opatrywaniu ran i zadrapań. Do akcji włączono również przedszkolaków. Grupa sześciolatków wysłuchała kilku wierszy Juliana Tuwima. Największe zainteresowanie wzbudził wiersz „Lokomotywa”. Dzieci wyruszyły w podróż pociągiem po całej Polsce. Zatrzymywały się na kolejnych stacjach, by posłuchać innych wierszy. Zachęcamy do codziennego  czytania dzieciom, ponieważ jest to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

Organizatorzy akcji: Dorota Nycz, Anna Ryglewicz, Agnieszka Sokół.

Galeria zdjęć.