Akcja charytatywna „Pola nadziei”.

12 kwietnia 2022 r.

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. W dniu 6 października – Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej – tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile – symbole życia i nadziei. Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja, polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol. Od kilkunastu lat akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Misyjnego oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Lubatowej przygotowywali się do akcji kilka tygodni, wykonując żonkile z krepiny. W dniu 10 kwietnia br., w Niedzielę Palmową przeprowadzona została, po dwuletniej przerwie, XIII edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie, podczas której wolontariusze po każdej Mszy Świętej zbierali ofiary na hospicjum.

Zebrana suma to: 3220 zl

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Opiekun SKW Edyta Przymusiak

Opiekun SKM Agnieszka Sokół

Ks. Paweł Pystka