Akcja charytatywna „Razem na Boże Narodzenie” – podsumowanie

23 grudnia 2021 r.

„Razem na Boże Narodzenie” to akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Rada Rodziców naszej szkoły. W akcji, która miała na celu wsparcie potrzebujących mieszkańców Lubatowej wzięli udział:

– pani Maria Parylak, sołtys Lubatowej, która koordynowała i wspierała całą akcję oraz rozwoziła paczki do potrzebujących wraz z p. Teresą Jastrzębską – Turek, przewodniczącą RR,

– panie Ewelina Zając i Renata Zając, które pomogły w przygotowaniu paczek,

– przedszkolaki, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Lubatowej poprzez zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły – zebrana kwota to 1995 zł,

– mieszkańcy Lubatowej, którzy podarowali ogromną ilość żywności i artykułów chemicznych podczas sobotniej akcji przygotowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu,

– osoba prywatna, która przekazała 100 zl,

– posłowie Piotr Babinetz oraz Piotr Uruski, którzy przekazali pieniądze,

– Szkolny Klub Wolontariatu.

Trudno podsumować słowami tak wielką akcję, akcję płynącą prosto z serca. Udało się zaopatrzyć wszystkie te osoby, które zostały zgłoszone przez bliskich, sąsiadów lub znajomych do pani Sołtys Marii Parylak. Żywność trafiła do wszystkich potrzebujących.

Oprócz tego dostarczone zostały łóżka, fotel, bony na ubrania dla dzieci, termometry, artykuły szkolne i mnóstwo rzeczy, których wymienić nie sposób. Niektórzy mają naprawdę ciężkie warunki… są sami, bez środków do życia, bez wody, ogrzewania, są matki, które samotnie wychowują dzieci oraz starsi, schorowani ludzie. Do takich ludzi skierowana była ta przedświąteczna akcja. Przyniosła odrobinę ulgi, uśmiechu, wytchnienia w pokonywaniu codziennych trudów.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc, serce, zaangażowanie.

„Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas wraca.

Opiekun SKW Edyta Przymusiak