Andrzejki w klasie 2a

30 listopada 2023 r.

„Wosk się leje, magia się dzieje. Z butów wróżymy i dobrze sobie życzymy. Niech szczęście nam sprzyja, a zło wszelkie szerokim łukiem omija”.

Andrzejki to tradycja ludowa wróżb i przepowiadania przyszłości, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tajemnicze kształty z wosku, najróżniejsze wróżby i zabawy – nic dziwnego, że lubimy świętować andrzejki! Oczywiście jest to święto, które należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ale z całą pewnością to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Klasa 2 a, aby podtrzymać tradycję, także zorganizowała klasową zabawę andrzejkową. Na uczniów czekały zabawy i wróżby oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim dopisywał dobry humor, radość i wspaniały nastrój. Zabawom i wróżbom andrzejkowym towarzyszyły ogromne emocje, a radości i śmiechu było przy tym, co niemiara. Oby atmosfera tego dnia pozostała z nami do następnego roku.