Bajkowo – wiosenne „kodowanie na dywanie”

10 maja 2021 r.

J. Murdzek, 7 maja 2021 roku

Dzisiaj „Odkrywcy” wraz zaproszonymi „Śmieszkami” aktywnie uczestniczyli w zajęciach „kodowanie na dywanie”. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie. Z powodzeniem uczyliśmy się tej sztuki, układając na kolorowej macie kartoniki z obrazkami. Zabawy wykorzystujące kolorowe plastikowe kubeczki stanowiły dla przedszkolaków nieograniczone źródło radości i kreatywności. Dzieci mogły się bawić kubeczkami samodzielnie albo w grupach. Mogły układać je na płaszczyźnie lub według wzoru (kodu) zaproponowanego przez nauczycielkę, albo realizować własne pomysły. Mogły z kubeczków tworzyć sekwencje rytmicznie powtarzających się kolorów (płaskie lub przestrzenne) , układać kubeczkowe „Sudoku” albo wznosić konstrukcje wg podanego kodu kolorów. Młodsze „Śmieszki’ zaznaczały na kratkowej planszy drogę doprowadzającą samochód do garażu. Sześciolatki natomiast wg podanego kodu współrzędnych kolorowały pola z których powstawały cyfry. Nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych w których należało skorelować ruch z widzianym obrazem graficznym. Po wspólnej zabawie wszyscy otrzymali medale „Mistrz kodowania”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.