BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Justyna Zając, 3 lutego 2023 r.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dzisiejszego dnia w przedszkolu w Lubatowej, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana itp. , nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W balu uczestniczyły dzieci podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich to grupy: Pszczółek, Smerfów i Bystrzaków. Natomiast drugą grupą były Sówki, Biedronki i Tygryski. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło wolontariuszek, ze Szkoły Podstawowej w Lubatowej pod opieką Pani Edyty Przymusiak, które malowały dzieciom twarze, robiły tatuaże, warkoczyki, tańczyły z dziećmi, przebrały się w stroje postaci z bajek. Wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały wszystkich do wesołej zabawy. Jak na prawdziwy bal przystało nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw, wystrzału z racy, zdjęć w fotobudce „Masza i Niedźwiedź” oraz wspólnej zabawy podczas „Interaktywnego koncertu karnawałowego on-line”.

Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe, za pomoc w zakupie balonów, ozdób, strojów oraz za przygotowanie słodkości.

Wszyscy wspólnie wspaniale się bawiliśmy – czego dowodem są zdjęcia w galerii – zapraszamy do oglądania!