BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Joanna Jakubczyk, 6 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 6 lutego w Przedszkolu w Lubatowej, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Przedszkolaki miały okazje wspólnie zintegrować się z dziećmi z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej, które również przybyły na zabawę. Nie zabrakło także mniejszych dzieci wraz z rodzicami. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana, Elsę z Krainy Lodu i wiele innych postaci. Po sali spacerował ogromny Minionek i zabawiał dzieci. W czasie balu można było odwiedzić „pysznie” zaopatrzony bufet przygotowany przez rodziców. Dzieci świetnie bawiły się w rytm porywającej do tańca muzyki. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok…

Zdjęcia z wydarzenia.