„BEZPIECZNE WAKACJE” TO CEL WIZYTY POLICJANTA

19 czerwca 2024 r.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant mł. asp. Hubert Niemczyk, który przypomniał przedszkolakom zasady zachowania się w czasie letniego wypoczynku.  Również jak zachowywać się podczas przebywania na łonie natury, jak chronić się przed atakiem dzikich leśnych zwierząt. Spotkanie policjanta z dziećmi miało na celu uświadomienie o zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą, jak wybrać odpowiednie kąpielisko. Przypomniał numery alarmowe, bezpieczeństwo w czasie przewożenia dzieci w fotelikach, żeby były zapięte. Mówił o zagrożeniach ze strony nieznanych psów i osób. Nie należy otwierać drzwi nieznajomym, nie rozmawiać, bo nie znamy ich intencji, nie oddalać się od rodziców  i co zrobić, gdy się zagubimy. Przypominał kim jest policjant i że nie należy bać się policjantów. Zawsze słuchać się rodziców, opiekunów i nauczycieli. Pamiętać o nakryciu głowy podczas upałów.

Na zakończenie spotkania Pan policjant życzył wszystkim szczęśliwych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, a dzieci podziękowały za ciekawą prelekcję oraz za przybycie do naszego przedszkola.

Justyna Zając

Zdjęcia w galerii