Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

2 stycznia 2023 r.

Uczniowie klasy 2a i 3a oczekując Świąt Bożego Narodzenia podjęli ciekawe wyzwanie – realizację zadań Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego. Akcja miała na celu wprowadzenie dzieci w atmosferę świąt, ukierunkowanie na wartości edukacyjne, rozwijanie kompetencji informacyjnych poprzez wyszukiwanie różnych informacji, promocję czytelnictwa, poznanie tradycji świątecznych oraz historii swojej rodziny. Realizację poszczególnych zadań uczniowie potwierdzali nalepką na wykonanej przez siebie karcie. Zadania okazały się bardzo ciekawe i wciągające. Kalendarz zapewnił mnóstwo inspiracji, pomysłów na spędzanie wolnego czasu i przygotowania do świąt. Dzieci pisały list do Świętego Mikołaja, wykonywały ozdoby choinkowe, bożonarodzeniowe kartki z życzeniami, czytały książki o tematyce świątecznej i wiele, wiele innych. Na zakończenie akcji dzieci otrzymały słodkie upominki.

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy wprowadził wszystkich w świąteczny klimat i zmotywował do czytelniczych poszukiwań. Kolejne zmagania adwentowe już za rok.

Galeria.