„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II – akcja charytatywna „Świąteczne pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum”.

7 grudnia 2021 r.

Od kilku lat, w grudniową niedzielę, wolontariusze rozdają przy kościołach pierniczki i zbierają pieniądze na krośnieńskie hospicjum. Do upieczenia i udekorowania pierników zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy. Przy pomocy mam i babć, udało nam się zgromadzić bardzo dużą ilość małych ciasteczek. Ale to był dopiero początek. Kolejna grupa wolontariuszy pakowała pierniczki. I to był najprzyjemniejszy moment tej akcji. Efekt był oszałamiający. Paczki pełne pięknie udekorowanych i ozdobnie zapakowanych świątecznych ciasteczek trafiły do koszy.    5 grudnia 2021 r. przy kościele w Lubatowej wolontariusze kwestowali i rozdawali pierniczki. Wolontariusze naszej szkoły przygotowywali się do akcji dwa tygodnie, w rezultacie powstalo ponad 300 paczuszek pierniczków. Zebraliśmy 2700 zł, a liczba paczek okazała się za mała. Hojność mieszkańców Lubatowej przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane serce, dobro i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Jesteśmy dumni, że mamy       w naszej szkole tak wielu Wolontariuszy, którzy są otwarci na drugiego człowieka, chętni do pomocy i zaangażowani.

Organizatorzy akcji:

Ks. mgr Paweł Pystka i opiekun SKW Edyta Przymusiak

Galeria zdjęć