• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dumni z Polski

7 listopada 2019 r.

Dnia 7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowała 16 Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyczki” i uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani Doroty Nycz i pani Ewy Staroń. Inscenizacja wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W montażu słowno – muzycznym zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Wspaniałym uzupełnieniem tekstów poetyckich były utwory muzyczne i pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru i zuchów. Pan dyrektor Jerzy Sroka w podziękowaniu wyraził dumę z Polski i postawy patriotycznej uczniów naszej szkoły. Zachęcił do udziału w narodowym świętowaniu 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Na zakończenie dzieci wręczyły widzom miłe upominki kampanii „Dumni z Polski”: ulotki, plakietki, naklejki, baloniki i chorągiewki. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.