Dwudniowa wycieczka do Krakowa

20 grudnia 2023 r.

Dwudniowa wycieczka do Krakowa

W piękny zimowy dzień  klasy 6a, 6b i 7b wybrały się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego zapoznali się z budową statków powietrznych i rozwojem techniki lotniczej na przestrzeni lat. Na warsztatach modelarskich pod czujnym okiem instruktora budowali drewniane modele śmigłowców.

Słodkie zaskoczenie czekało na nich w Cukierni Ciuciu Cukier Artist, gdzie zobaczyli jak ręcznie wytwarza się cukierki i lizaki na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII w. Własnoręcznie zrobione słodycze zabrali ze sobą.

Wieczorem zwiedzali świątecznie ozdobione Stare Miasto.

Noc w hotelu minęła bardzo szybko. Po śniadaniu udali się w kierunku Galerii Krakowskiej a później do Muzeum sensoryczno-naukowego WOMAI. Obejrzeli tam dwie wystawy. Pierwsza w Stronę Światła – eksperymenty naukowe, dzięki którym dowiedzieli się, jakie reguły rządzą światem wokół nas: czy dźwięk może mieć swój własny kształt; a cień, jakiego jest koloru; jak odwrócić świat do góry nogami, dzięki okularom? Wykreowali świat własnymi rękami, dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyli góry, jeziora, doliny, a nawet spowodowali wybuchy wulkanu. Na drugiej wystawie w Stronę Ciemności całkowicie zgasły światła, a niewidomy przewodnik wprowadził ich do królestwa zmysłów. Tutaj wyobraźnia kreowała obraz tego co niewidoczne, bo tu nie zobaczyli a poczuli. Uświadomili sobie jak postrzegają świat niewidomi, jak to jest nic nie widzieć, jak ważne są pozostałe zmysły, ile tak naprawdę nie dostrzegamy.

Pełni wrażeń udali się w drogę powrotną.