Dzieci gotują. Mamy smakują

10 czerwca 2022 r.

9 czerwca uczniowie klasy 2a w niecodzienny sposób zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Matki. Spotkanie miało formę programu kulinarnego MasterChef Junior. Dzieci przygotowywały dla rodziców kolację i podwieczorek. Mamy zachwycone pomysłem dzieci, tak jak w prawdziwym programie wręczyły małym kucharzom kolorowe chusteczki (zamiast fartuchów) oraz przygotowały pełną spiżarnię produktów. Później, jako jurorki śledziły postępy kulinarne uczestników, doceniając zaangażowanie, pomysłowość i wkład pracy swoich milusińskich. W trakcie przygotowywania kolorowych szaszłyków i owocowych galaretek, mamy w przyjaznej atmosferze rysowały portrety swoich dzieci. Kucharze wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi. Kolacja smakowała wyśmienicie, a kuchenną chusteczkę na głowę zatrzymali wszyscy na pamiątkę i mogą nadal używać w trakcie gotowania. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i gratulacje. Uroczystość zakończyła się życzeniami, uściskami i krótkim koncertem. Mamy otrzymały od swoich dzieci drewnianą, symboliczną łyżkę, jako atrybut najlepszego kucharza i kupon na przyjemności. Podczas programu nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu na twarzach naszych Mam. Życzymy Im, aby Dzień Matki trwał cały rok!

Galeria zdjęć.