Dzień 27.10.2021r. w naszej szkole upłynął pod hasłem „PROFILAKTYKA”.

27 października 2021 r.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z panem Marcinem Tyburczym przedstawicielem Fundacji Latarnia. Bloki tematyczne obejmowały tematykę dotyczącą uzależnień, cyberprzemocy oraz bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Treści zostały dostosowane do grup wiekowych: klasy 7-8, klasy 4-6 oraz najmłodsi 1-3.

Głównym celem spotkania było ostrzeżenie naszej młodzieży przed niebezpieczeństwem jakie niosą ze sobą substancje psychoaktywne, alkohol, przemoc, a także niewłaściwe i niekontrolowane korzystanie z Internetu, telefonu itp.

Nasz gość akcentował uczniom jak ważne w życiu jest „bycie sobą” i że „nikt z nas nie musi być kopią innych, a nasza wartość zależy także od tego co wybieramy”. W trakcie spotkania uczniowie mogli również posłuchać muzyki rap o pozytywnym przesłaniu, która miała na celu przekazać dobre wartości dla naszej młodzieży

Drodzy Uczniowie życzymy Wam dokonywania mądrych wyborów życiowych i umiejętności mówienia „NIE”.

Galeria zdjęć ze spotkania.