• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Bezpiecznego Komputera i Internetu

Izabela Kasprzycka-Biedroń, 9 lutego 2023 r.

W dniu 09.02.2023 przedszkolaki obchodziły Dzień Bezpiecznego Komputera i Internetu, połączone święta z kalendarza świąt nietypowych. Dzień był dobrą okazją, aby poruszyć niełatwy temat jakim jest bezpieczeństwo w sieci. W każdej z grup zorganizowano zajęcia tematyczne, na których dzieci zostały zapoznane  z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Za pomocą różnorodnych zabaw, ćwiczeń, prac plastycznych przybliżono dzieciom działanie świata Internetu, komputera. Zwrócono uwagę na różne alternatywne sposoby spędzania czasu, inicjowano swobodne wyrażanie pomysłów poprzez dzieci. Podkreślano, iż Internet to przestrzeń, która nie powinna przysłaniać innych aktywności. Na podsumowanie obejrzano bajkę edukacyjną pt. „Mój przyjaciel Necio”, podczas której utrwalano następujące wiadomości: czym jest Internet, jakie zagrożenia wypływają z korzystania z urządzeń ekranowych.

Ważne! Należy pamiętać, że istotną rolą osób dorosłych jest dostarczanie podstawowych wzorców postrzegania i rozumienia rzeczywistości, a także wspomaganie w wyrabianiu krytycznego stosunku wobec mediów, podkreślanie nierealności świata gier, dostarczanie pozytywnych wzorców zachowań w świecie realnym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.