• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Drzewa w Przedszkolu

11 października 2021 r.

I. Kasprzycka-Biedroń, 11 października 2021 roku

Dnia 11.10.2021 obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto Drzewa. Zadbano o to, aby każda z grup przedszkolnych udała się na spacer w celu spotkania z otaczającą nas przyrodą, dotykano kory drzew zaznamiając się ze strukturą, wąchano jak pachną liście. Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Dzieci podczas zajęć zdobywały wiedzę na temat budowy drzewa, gatunków drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach, ze zebranych darów jesieni układały rytmy, szeregi, klasyfikowały, przeliczały. Przedszkolaki wypowiadały się także o tym dlaczego obchodzimy ten dzień oraz co nam dają drzewa, jak są ważne w naszym życiu. Składano przyrzeczenie „młodego ekologa” mówiące o tym, że nie będą niszczyć nigdy drzew, łamać ich, oszpecać i postanawiają zawsze dbać o przyrodę. Wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. Celem zajęć było wyrabianie emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Galeria zdjęć.