• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Weronika J., 4 maja 2020 r.

2 maja 2020r. obchodziliśmy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zostało ono ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Pomimo panującej epidemii przedszkolaki wraz z Rodzicami uczcili to święto w domach. Wzorem lat ubiegłych dzieci robiły w domu samodzielnie symbole Polski: flagę, godło, herb Warszawy oraz naszej miejscowości Lubatowej, która została w po II Wojnie Światowej odznaczona Krzyżem Walecznych, a także ubierały się w tych dniach w kolory narodowe. Cały tydzień dzieci wraz z Rodzicami przygotowywały się do świąt majowych poznając polskie legendy, symbolikę godła, stolicy Polski, śpiewały hymn Polski oraz piosenki dziecięce o tematyce patriotycznej, oglądały bajki i filmy edukacyjne. Przedszkolaki przyczyniły się do podniosłości obchodów świąt majowych w naszej miejscowości. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie Rodziców w te uroczystości, za poświęcenie czasu i serca dla kształtowania wartości patriotycznych młodego pokolenia.