Dzień Flagi w przedszkolu

5 maja 2024 r.

 

”…Kto ceni Jej barwy ojczyste –
Bo Cnoty i Męstwa są znakiem;
Kto umie Ich bronić, zaiste –
Ten właśnie jest dumnym Polakiem.”

  1. Z. M. Miszczak „Krótki wierszyk o ojczyźnie

Dnia 30 kwietnia 2024r. przedszkolaki z Lubatowej zwieńczyły uroczyście tematykę ostatnich dni poświęconą Polsce. Realizując ten krąg tematyczny wypełnialiśmy jeden z celów wychowania przedszkolnego, jakim jest kształtowanie u dzieci przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej.

Dumnym krokiem, z podniesionymi ku górze biało- czerwonymi flagami, przemaszerowaliśmy przez naszą „Małą Ojczyznę” w celu uczczenia zbliżającego się Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu pamiętaliśmy również, aby odwiedzić „Pomnik żołnierzy pomordowanych podczas II Wojny Światowej”, w hołdzie tym, którym zostało odebrane życie, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.

Ważne, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci patriotyzmu, umożliwiać nabywanie poczucia przynależności narodowej i kształtować właściwe postawy. Uświadamiajmy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczmy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Weronika Jakieła

Zdjęcia w galerii