• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień matematyki w przedszkolu

17 marca 2024 r.

Nie geografia i nie fizyka, królową nauk jest matematyka!

Matematyka! Królowa wiedzy i mądrości, któż jej tego nie zazdrości. Matma to trudna sprawa, ale i również dobra zabawa. Otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Matematyki.
Każda z grup przedszkolnych została zaproszona na specjalne zajęcia matematyczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w matematycznych wyzwaniach.
Przedszkolaki brały udział w zabawach dostosowanych do ich wieku. Dzieci m. in. rozpoznawały kolory, tworzyły z nich zbiory oraz rytmy, odwzorowywały ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość, rozpoznawały figury geometryczne, przeliczały kolorowe patyczki, porównywały liczby. Nie zabrakło także uwielbianego przez naszych przedszkolaków kodowania. Dużą radość sprawiła dzieciom matematyczne gry. Przeprowadzone zajęcia miały na celu pozytywny wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.
Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale! Dowodem na to były zdobyte dyplomy i medale.

Justyna Zając

Zdjęcia w galerii