Dzień Otwarty w Muzeum Podkarpackim w Krośnie

8 listopada 2022 r.

Dnia 29 września 2022r. klasy: 5a, 6a, 7a i 8c wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Michalak, ks. Pawłem Pystką, p. Renatą Turek, p. Agatą Jastrzębską i p. Anną Deryniowską wybrały się na wycieczkę do Krosna.

Dzień zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Muzeum gromadzi pamiątki przeszłości oraz zabytki naszej kultury i naszego regionu. Największą atrakcją Muzeum Podkarpackiego jest unikatowa kolekcja lamp naftowych. Siedzibą muzeum jest dawny Pałac Biskupi. Ekspozycje zaskakują różnorodnością. Mogliśmy obejrzeć zbiory archeologiczne, czy kolekcję współczesnego szkła artystycznego i użytkowego. Dodatkową atrakcją był koncert i warsztaty artystyczne zespołu muzyki dawnej Camerata Cracovia „Lutni moja ulubiona”.

Następnie przejechaliśmy do Kina Helios na film „KING: Mój przyjaciel lew”.

Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem i kawą w naszym ulubionym McDonald’s