Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Jolanta Sokół, 25 listopada 2019 r.

25 listopada przedszkolaki z wszystkich grup świętowały urodziny najlepszego przyjaciela, niezastąpionej przytulanki, czyli Pluszowego Misia. Z tej okazji odwiedził nas nie kto inny jak sam solenizant- Kubuś Puchatek ( w rolę, którego wcieliła się niezastąpiona Pani Kasia Z.) .Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły maskotki. Jak się okazało były misie małe, średnie i bardzo duże. Białe, różowe, bure z łatkami i bez . Przedszkolaki z wypiekami na twarzy zaśpiewały Puchatkowi Sto lat oraz Sto lat, sto lat urodziny masz. Grupy młodsze wręczyły misiowi słodki upominek i kartkę z życzeniami, a starszaki trzypiętrowy torcik, z którego wysypały się cukierki. Po krótkim wprowadzeniu n/ t historii powstania pluszowych maskotek „ Tedy Bear” i Światowego Dnia Misia, jak to na przyjęciu urodzinowym bywa rozpoczęły się zabawy muzyczno- ruchowe, naśladowcze, paluszkowe oraz tańce z misiem. Wszystkie zabawy przeplatane były różnymi konkursami np. Kto pierwszy zliże z talerzyka miód, Komu uda się dotrzeć z jajkiem umieszczonym na łyżce do mety, kto ze swoim misiem przejdzie przez tunel, czy zabawy z chustą animacyjną. U starszaków przeprowadzono również Quiz przyrodniczy o niedźwiedziach. Chętne dzieci mogły wykonać prace plastyczne dla misia. Wszystkie konkurencje wymagały niemałej sprawności oraz wiedzy przyrodniczej, ale wszystkie dzieci wspaniale się spisały i otrzymały zasłużone nagrody. Tylko nasz miś – Kubuś Puchatek łakomczuszek jeden miał problemy z przejściem przez tunel, ale na szczęcie dzieci pomogły mu się wydostać. Nie zabrakło również degustacji miodu na chrupiących andrutach i biszkoptów. Na zakończenie przedszkolaki mogły obejrzeć znaną z dawnych lat bajkę pt. „ Miś Uszatek” i „ Kudłaty Miś”. Zabawa w pluszowej krainie sprawiła wszystkim ogromną radość, była równocześnie przypomnieniem tego, że pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek , moda na misie nie przemija, bo „ …Miś choć mały, choć nieśmiały wielkie serce w sobie ma. To przyjaciel doskonały. Każdy misia swego ma”.
Dzień Pluszowego misia był również okazją do rozwijania czytelnictwa, propagowania głośnego czytania zarówno w domu jak i w przedszkolu. Starszaki z grupy „ Odkrywców” nadały imię swojemu misiowi „ Jaś” i rozpoczęły w tym dniu projekt ogólnopolski „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”, a 5- latki z grupy „ Poszukiwacze” projekt ogólnopolski „Bajeczna Księga”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.