Dzień Przedszkolaka

Jolanta Sokół, 20 września 2023 r.

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

i też swoje święto mają…

 

Corocznie 20 września w całej Polsce najmłodsi świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i by podkreślić ogromną wagę edukacji przedszkolnej zarówno w rozwoju  jak i edukacji dzieci. Nie inaczej było i w naszym przedszkolu. Po raz kolejny wszystkie grupy przedszkolne ( każda ubrana na inny kolor):  Zajączki, Pszczółki, Motylki, Smerfy, Sówki i Bystrzaki oficjalnie rozpoczęły ten dzień przyjmując od dyrekcji i swoich Pań życzenia radości, uśmiechu, zdrowia, spełnienia marzeń, a następnie włączając się o godzinie 10.00 we wspólną akcję pod patronatem Bliżej Przedszkola: „ Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Wszyscy głośno zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „ Przedszkolakiem super być”.  Przedszkolaki w tym wyjątkowym dla nich dniu uczestniczyły w fantastycznym koncercie online ” Jestem sobie przedszkolaczek”, podczas którego razem z Kicią Kocią i Panem Znaczkiem  tańczyły, śpiewały, poznawały zwyczaje przedszkolne i utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy. W tym dniu nie zabrakło gier z rywalizacją, tematycznych prac plastycznych i wesołej zabawy z chustami animacyjnymi. Daleko niosła się muzyka, śmiech i głośny gwar naszych dzieci. Wspaniałą zabawę zakończyły pamiątkowe zdjęcia i dyplomy uczestnictwa w świętowaniu tego ważnego i radosnego dnia.

 

Galeria zdjęć