• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Zdrowego Śniadania w przedszkolu

Justyna Zając , 8 listopada 2023 r.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który daje nam energię na wiele godzin. Właśnie dlatego powinien być nieodłącznym elementem każdego ranka. O ile wiemy co zjeść i w jakiej ilości. O tym mogliśmy się przekonać 8 listopada tj. w „Dzień Zdrowego Śniadania” promującego  zasady zdrowego odżywiania i zwiększającego świadomość na temat roli pierwszego posiłku w codziennej diecie. Każda z grup „Zajączki”, „Pszczółki”, „Motylki”, „Smerfy”, „Bystrzaki” oraz „Sówki”, na stołówce przedszkolnej pod okiem Pani Intendentki Joanny Cichoń, poznawała rolę prawidłowego żywienia i zasad zdrowego odżywiania. Dzieci próbowały wcześniej przygotowany sok z owoców i warzyw oraz zjadły pyszne i zdrowe śniadanie. Omawiały także w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany oraz zalety, jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Nie mogło zabraknąć kolorowych, pysznych kanapek. Śniadanie powinno stać się naszym dobrym nawykiem. Od niego zależy nasze samopoczucie i energia z jaką rozpoczniemy dzień.

Serdecznie dziękujemy Pani Asi – intendentce oraz Paniom pracującym na naszej kuchni: p. Madzi, p. Reni i p. Małgosi za przygotowanie smacznego i pożywnego śniadania.

Galeria zdjęć