Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia 2022 r.

J. Murdzek, 22 kwietnia 2022 r.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wybraliśmy się też w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola oraz rzeki. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Również w tym dniu „Smerfy”, „Małe Bystrzaki” i „Biedronki” zakończyły szereg działań z projektu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i zdobyły odznaki oraz certyfikat „Przyjaciela Natury”. Gratulacje!

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.