„eMOCje W GŁOWIE” – realizujemy projekt UNICEF

18 maja 2022 r.

Mając na uwadze dobrostan zdrowia psychicznego naszych uczniów dołączyliśmy do projektu edukacyjnego „eMOCje w GŁOWIE” przygotowanego przez Stowarzyszenie UNICEF Polska, którego celem jest profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Okres dorastania to wyjątkowy etap w rozwoju młodych ludzi. To dobry czas, aby wspierać młodzież w rozpoznawaniu trudnych emocji, skutecznym rozwiązywaniu problemów, utrzymywaniu zdrowych relacji, komunikowaniu swoich potrzeb czy podejmowaniu decyzji, które sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia. Niezwykle istotną rolę w tym procesie odgrywają relacje z rodzicami, opiekunami i nauczycielami. Celem akcji jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.