Europejski Dzień Języków

2 października 2023 r.

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez przygotowanie dekoracji na korytarzach, mającej na celu popularyzację języków obcych. Nauczyciele języków przygotowali quizy, zagadki, zabawy językowe dla swoich uczniów. Na przerwach tańczyliśmy układy taneczne do znanych zagranicznych i polskich przebojów. Podczas zajęć świetlicowych przygotowaliśmy pokaz mody europejskiej.

Z okazji EDJ odbyły się również dwa konkursy językowe. Poniżej przedstawiamy wyniki.

W „Mini olimpiadzie z języka angielskiego” :

1 miejsce – Wiktor Kochan, 4a

2 miejsce – Milena Przymusiak, 4a

3 miejsce – Emilia Klimkiewicz, 4a

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

W konkursie „Z jakiego języka pochodzi to słowo?” wzięli udział Lidia Jaworska, Nikola Zima oraz Julian Jakieła z klasy 5a. Uczniowie wzorowo odpowiedzieli na zadane pytanie i otrzymali upominki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Nauczyciele języków obcych