• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Europejski Dzień Wynalazcy

Renata Dymczak, 9 listopada 2022 r.

9 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Wynalazcy. Dzień ten został wybrany, by uczcić urodziny austriackiej wynalazczyni i aktorki Hedy Lamarr, która opracowała używany do dzisiaj system transmisji fal radiowych. Dzień Wynalazcy został ustanowiony przez berlińskiego wynalazcę i przemysłowca Gerharda Muthenhallera. Wynalazki i odkrycia naukowe ułatwiają nam życie. Wytrwała praca, wysiłek oraz inwencja twórcza wielu naukowców pozwala nam dzisiaj korzystać z mnóstwa dobrodziejstw i udogodnień. Na co dzień używamy przedmiotów i urządzeń, które stały się nieodłączną częścią naszego życia, ale przecież ktoś je kiedyś musiał po raz pierwszy odkryć lub skonstruować. Należy na to wszystko zwracać dzieciom uwagę, gdy jadą samochodem, rozmawiają przez telefon, korzystają z komputera, słuchają bajek czy włączają światło. Warto uświadamiać dzieci, że kiedyś tego nie było.
Dzisiaj wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, które przybliżyły im świat nauki i techniki. Przedszkolaki nazywały urządzenia i przedmioty użytkowe, które ułatwiają nam życie, układały przedmioty według kolejności, w jakich pojawiały się na świecie. Oglądały film edukacyjny o wynalazkach, wykonywały prace plastyczne, brały udział w eksperymentach. Ponadto starszaki poznały polskich naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju naszej cywilizacji.

Galeria zdjęć z wydarzenia.