Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2023

6 października 2023 r.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2023 W dniach 02.10.2023r. – 06.10.2023r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Inicjując różnorodne zadania staraliśmy się propagować tolerancyjne podejście do specyficznych trudności edukacyjnych, rozpowszechniać informacje na temat dysleksji, obalać mity i stereotypy, ale także przekazywać przykłady dobrych praktyk. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”. W związku z tym w środę podczas długich przerw lekcyjnych zorganizowano w sali informatycznej zabawy z ortografią dla wszystkich chętnych uczniów. Wykorzystano do tego program komputerowy „Sprawdź się! Trening czyni mistrza”. Ponadto za pośrednictwem dziennika elektronicznego przesyłano rodzicom ciekawe i wartościowe artykuły, poradniki i wskazówki dotyczące omawianej tematyki, jaką jest dysleksja. Wychowankowie naszej szkoły oglądając przygotowaną wystawę mieli okazję bliżej poznać kilku sławnych dyslektyków. Ciekawym działaniem było także stworzenie na korytarzu szkolnym ekspozycji pomocy do terapii pedagogicznej, z których korzystać mogli wszyscy uczniowie. Atrakcja wzbudziła wśród uczniów wielkie zainteresowanie. Dodatkowo zorganizowano wewnątrzszkolny konkurs dla klas IV – VIII, który polegał na napisaniu krótkiego opowiadania na wybrany przez siebie temat. Ważnym było, aby w pracy znalazły się takie wyrazy jak: mrówka, róża, wóz, żaba, dżungla, hulajnoga, orzech, odkurzacz, chmura i puchar. O wynikach konkursu poinformujemy niebawem. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. #dyslexiaday