• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Finał akcji charytatywnej „Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum oraz na rehabilitację Weroniki”

10 grudnia 2022 r.

4 grudnia br. – w niedzielę – wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzili akcję „Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum” oraz na rehabilitację Weroniki Prajsnar, kwestując pod kościołem po każdej Mszy Św. Każdy darczyńca w podziękowaniu za swój gest został obdarowany paczuszką z pierniczkami. Przygotowania do akcji rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Wielu uczniów z całymi rodzinami włączyło się w akcję. Piekli i dekorowali w swoich domach pierniczki, które następnie zostały pięknie zapakowane w szkole przez wolontariuszy SKW pod czujnym okiem opiekunki. W ten sposób przygotowano około 350 paczuszek z pierniczkami. Tak wyposażeni uczniowie, z uśmiechem na twarzach, zbierali datki na potrzeby krośnieńskiego hospicjum oraz na rehabilitację Weroniki Prajsnar – uczennicy Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących z Krosna, która 13 września br. została potrącona przez samochód wracając ze szkoły.

Mieszkańcy Lubatowej jak zawsze okazali wielkie serce i hojność. Bardzo chętnie wspomagali cel charytatywny. Zebrana kwota w wysokości 3200 zl została przekazana do hospicjum w Krośnie oraz rodzinie poszkodowanej w wypadku Dziewczynki. Wszystkim zaangażowanym w akcję i wspierającym – dziękujemy❤️❤️❤️❤️

Organizatorzy: Edyta Przymusiak – opiekun SKW Agnieszka Sokół – opiekun SKM Ks. Paweł Pystka

Akcja zorganizowana w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” ( moduł III, zad. 10 – „warto pomagać”)