• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Herbatka dla Babci i Dziadka

29 stycznia 2024 r.

Herbatka dla Babci i Dziadka

 

Babcia i Dziadek są najlepszymi osobami na świecie. Poświęcają nam każdą wolną chwilę. Nie szczędzą swojej cierpliwości i miłości. Chętnie dzielą się zdobytym doświadczeniem i jakże cenną wiedzą. Są także prawdziwą skarbnicą wspomnień rodzinnych.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w których doceniamy i dziękujemy im za ofiarowane serce,  miłość, nieustanny trud i poświęcenie. Składamy podziękowania za całe dobro, które wnoszą do życia swoich rodzin, za troskę, mądrość i siłę niezbędną do pokonywania codziennych trudności.

Uczniowie klasy 1a postanowili uczcić ten dzień w szczególny sposób. W czwartkowe popołudnie, 25 stycznia zaprosili swoich Dziadków na uroczystość „Herbatka dla Babci i Dziadka”. Była to okazja do wspólnego spotkania i zapewnienia o wdzięczności i miłości. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym „Piekł dziadek babkę”. Efektem tej inscenizacji była prawdziwa babka, którą upiekł dziadek i pyszna szarlotka przygotowana przez babcię. Ciasta zostały rozkrojone i podane przez wnuki swoim Babciom i Dziadkom. Na sali zapachniało szarlotką i babką – zapanowała domowa atmosfera. Program uświetniły wesołe piosenki o Babci i Dziadku oraz piękne pastorałki. Oczywiście wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami. Nie zabrakło również zabaw i tańców przy karnawałowej muzyce. Na twarzach gości widać było wzruszenie połączone z ogromną radością i dumą z wnuków.

Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia pokoleniowej więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość oraz słowa wdzięczności za zorganizowanie spotkania. Dziękujemy panu dyrektorowi Jerzemu Staroniowi za wspólnie spędzony czas i ciepłe życzenia skierowane do naszych gości. Podziękowania przekazujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i pomoc w organizacji spotkania oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie.