I miejsce dla Gromady Zuchowej „Słoneczne Promyczki” w Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”

Zuchy 16 GZ „Słoneczne Promyczki” wraz z drużynową Dorotą Nycz, 9 czerwca 2020 r.

Zuchy 16 Gromady Zuchowej „Słoneczne Promyczki” od września do maja zrealizowały 5 zadań Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” skupionych wokół roślin zielnych. Dzieci zagłębiały się w świat roślin zielnych, poznawały różne gatunki, zależności jakie je łączą, zachwycały się pięknem przyrody i wykonały szereg ciekawych działań wokół tematów.
1. Dziki zakątek
2. Zielnik tematyczny
3. Zielone parapety
4. Naturalne sposoby nawożenia roślin
5. Roślinni sprzymierzeńcy
Ich praca, zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność zostały docenione i nagrodzone I miejscem. W realizacji zadań i dotarciu do celu dzielnym zuchom nie przeszkodził nawet koronawirus. Gratulacje!
Wszystkim miłośnikom przyrody życzymy powodzenia na wakacyjnych szlakach!