II WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY

A. Jastrzębska, 3 marca 2020 r.

„Bezdomni i Podziemni, jak w bajce szli widmowi.
Z niczyjego rozkazu, z własnego wyboru”.
Marian Hemar

W dn. 3 marca 2020 roku poznaliśmy wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Konkurs swym patronatem objęła m.in. Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Jury w składzie p. Anna Bauka, p. Waldemar Kilar, p. Jolanta Pietruszka wyłoniło zwycięzców. Wśród wyróżnionych znalazła się praca pt.”Pamięć” Juliana Sokoła z klasy VIIa, co należy uznać za ogromny sukces.
Tematem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie wydarzeń dotyczących heroicznej walki Polaków w antykomunistycznym podziemiu w granicach administracyjnych dzisiejszego województwa podkarpackiego, uczczenie zamęczonych przez oprawców lokalnych patriotów, którzy nie dali za wygraną i czynnie angażowali się w walkę o niepodległą Polskę. Warto dodać, że żołnierze niezłomni walczyli w obronie niepodległości Państwa Polskiego w różny sposób. To osoby, które oddały serce i życie za Polaków. Dziś naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach, którzy podjęli nierówną walkę o to, by Polska – ukochana ojczyzna – mogła istnieć wolna i wspaniała. Udział w konkursie był wyrazem hołdu oddanego poległym.
Julianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.