• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

III WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

1 marca 2021 r.

„Jak trudno ustalić imiona
wszystkich tych co zginęli
w walce z władzą nieludzką”

Zbigniew Herbert

 

W dniu 1 marca 2021 roku poznaliśmy wyniki III  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”, organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej. Konkurs miał na celu kultywowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych, zachęcenie młodych ludzi do inwencji twórczej, kształtowanie uczuć patriotycznych. Komisja dokonała oceny 107 prac konkursowych z  42 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. W tym prestiżowym działaniu, nad którym patronat objęli m.in. Pani Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, naszą szkołę reprezentowali Filip Domaradzki i Julian Sokół. W ubiegłym roku Julian został wyróżniony, a w obecnym laureatem okazał się Filip. Jest to świadectwo ich  talentu literackiego oraz wrażliwości. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Agata Jastrzębska

 

Filip Domaradzki

Pamiętamy

 

Wy, Bohaterowie kraju naszego!

Którzy walczyliście do upadłego,

By żyło nam się lepiej.

Wy, Świadkowie historii,

Którzy agresora swego pokonywali,

Walcząc w imię Boga Jedynego.

Wy, krwią zbroczeni,

Uchroniliście Polskę płaszczem chwały,

Idąc na śmierć za orłem białym.

 

Pamiętamy!!!

 

Dziś my, młodzi patrioci,

Nieśmiało wpatrzeni w kamienny, głuchy pomnik,

Który patrzy litościwie i wzywa do modlitwy.

Z tego miejsca chylimy czoła:

Za poświęcenie

Za odwagę

Za ból

Za cierpienie.

Serce rozdarte bólem istnienia,

 szuka wśród swoich trochę ukojenia.

Nie godzi się z okropnym

czynem prześladowcy

I czeka cierpliwie na Sąd Ostateczny.