Imieniny Miasta Iwonicza – Zdroju

23 maja 2023 r.

19 maja 2023 Iwonicz- Zdrój świętował swoje imieniny. Jak co roku uroczystość uświetnili laureaci konkursu piosenki i tańca, którzy zaprezentowali dorobek artystyczny naszej gminy.  Wśród nich była liczna grupa utalentowanych uczniów z naszej szkoły. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników i występy przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Na scenie wystąpiły najpiękniejsze głosy nagrodzone w Gminnym Konkursie Piosenki:  Alicja i Emilia Klimkiewicz, Weronika Pernal, Emilia Kania, Kaja Klimkiewicz, Julia Zygmunt, Jagoda Michalak, Natalia Zima i Natalia Zając.  Atrakcją był również wzbudzający entuzjazm występ zespołu tanecznego  „Kowbojki” z klasy 3a. Różnorodność muzyki, prezentacje taneczne i wokalne zostały przyjęte z wielkim aplauzem. W tym dniu zostały również wręczone nagrody laureatom Gminnego konkursu „Wierszolandia” wierszy zabawnych. Debiutujący młodzi artyści otrzymali z rąk dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu – Zdroju pani  Doroty Świstak statuetki, nagrody, dyplomy i gratulacje. Po występach publiczność  przyznała nagrodę GRAND PRIX  Natalii Zając – absolwentce naszej szkoły. Dopełnieniem tego pięknego, pełnego wrażeń dnia były smaczne lody, które zafundowano wszystkim uczestnikom uroczystości.

Wyniki Gminnego  konkursu piosenki:

Kategoria I

I miejsce – Alicja i Emilia Klimkiewicz

II miejsce – Weronika Pernal

III miejsce – Emilia Kania

Wyróżnienie – Kaja Klimkiewicz

Kategoria II

I miejsce  – Julia Zygmunt

Kategoria III

Wyróżnienie – Jagoda Michalak

Kategoria IV

II miejsce – Natalia Zając

III miejsce – Natalia Zima

Wyniki Gminnego konkursu „Wierszolandia”

I miejsce – Julia Starowiejska, Oliwia Czech, Kacper Domaradzki

II miejsce – Alicja Klimkiewicz, Emilia Klimkiewicz, Jan Jakubczyk

III miejsce – Jan Józef Pernal, Filip Zygmunt, Nikola Zygmunt

Wyróżnienie – Maksymilian Zygmunt, Julita Pernal, Milena Przymusiak, Kinga Jakieła, Nikodem Wiernasz

Wszystkim uczestnikom konkursów i laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z wydarzenia.