• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Jasełka „Maleńka Miłość”

21 grudnia 2023 r.

„Maleńka Miłość w żłobie śpi
Maleńka Miłość przy Matce świętej
Dziś cała ziemia i niebo lśni
Dla tej Miłości Maleńkiej”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 3a i 1a tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka „Maleńka Miłość”. Przedstawienie zostało poprzedzone teatrem cieni przedstawiającym  Zwiastowanie i zapowiedź narodzenia Jezusa. Następnie w specjalnie przygotowanych strojach, na tle pięknej scenografii ukazującej tę szczególną noc, młodzi aktorzy przedstawili scenki z poszukiwania stajenki przez Świętą Rodzinę, narodzenia Jezusa, radości aniołków, pasterzy i mędrców. Dziecięca radość i spontaniczność odzwierciedlała się w śpiewie radosnych i wzruszających pastorałek i kolęd. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc przed narodzeniem Jezusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po zakończeniu części artystycznej dzieci otrzymały gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, zaproszonych gości i dzieci.

Po zakończonym przedstawieniu Pan dyrektor Jerzy Staroń i Pan burmistrz Witold Kocaj złożyli wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom ciepłe, pełne nadziei na lepsze jutro świąteczne życzenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania Jasełek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim
Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek
oraz
tyle optymizmu, by nie skończył się przez cały zbliżający się rok.
Życzymy, aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światło Pokoju.