„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce”

Joanna Jakubczyk, 10 listopada 2022 r.

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki zebrały się na sali widowiskowej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas czas. 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Piękny występ artystyczny przedstawiły dzieci z trzech grup przedszkolnych – „Smerfy”, „Sówki” i „Bystrzaki”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Na koniec wszystkie dzieci wraz z całą widownią dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym  przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Galeria zdjęć.