Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi.

18 grudnia 2021 r.

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r.
Święto to ma na celu przybliżenie nam problemów osób niepełnosprawnych i zwiększenie świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji z tymi osobami.
W naszej szkole przeprowadziliśmy akcję: „3 GRUDNIA BĄDŹ ŻÓŁTY”. Tego dnia – solidaryzując się z osobami niepełnosprawnymi, ubraliśmy się na żółto. Ponadto wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili zajęcia profilaktyczne, których głównym celem była idea integracji, czyli pełnego włączenia osób niepełnosprawnych w życie społeczne poprzez tolerancję, współdziałanie, akceptację.
Taki dzień jak ten przypomina, że jako społeczeństwo jesteśmy jednością. To święto członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, z którymi widzimy się każdego dnia. Sygnalizuje nam ono, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami. Pamiętajmy o nich nie tylko dziś, ale każdego dnia i traktujmy tak, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano.

Z tej okazji Zespół Nauczycieli Wspomagających zorganizował konkurs plastyczny pt. „Każdy inny wszyscy równi – jak pomóc osobie z niepełnosprawnością?”
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach, klas 1-3 oraz 4-8.

W kategorii klas 1-3 laureatami zostali:
I miejsce: Aniela Wałaszek 1b, Lena Uliasz 1a
II miejsce: Julia Zygmunt 3b, Nikodem Wiernasz 1a
III miejsce: Błażej Pernal 3a, Wiktoria Gorczyca 3b
Wyróżnienia: Maja Zając 1b, Ewa Górecka 2a, Kinga Jakieła 2b

W kategorii klas 4-8 laureatami zostali:
I miejsce: Jagoda Michalak 6a
II miejsce: Gabriela Masłowska 7c
III miejsce: Emilia Turek 7c
Wyróżnienie: Kacper Kandefer 7 a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom gratulujemy!

Galeria zdjęć