Koncert pana Artura Thomasa

J S, 16 października 2014 r.

16 października gościł w naszej szkole wybitny artysta Artur Thomas, grający solo na Fletni Pana, który jest prekursorem profesjonalnej gry na tym instrumencie w Polsce.

Audycja muzyczna, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły była żywą lekcją przy pięknych dźwiękach Fletni Pana. Artysta przybliżył uczniom instrument i wykonał kilka utworów ze swojej płyty „AVE MARIA”, którą można było kupić po koncercie, oczywiście z autografem. Wspaniały koncert dostarczył zgromadzonym uczniom i nauczycielom wielu emocji, a gra Artura Thomasa była naprawdę mistrzowska!

Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Pana Jana Nycza, który zaprosił artystę do Iwonicza-Zdroju, a za Jego pośrednictwem mogliśmy gościć Artura Thomasa w murach naszej szkoły.

Artur Thomas urodził się w 1967 roku w Katowicach, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie puzonu. Po ukończeniu szkoły, przez kilka lat grał w orkiestrze dętej przy kopalni „Wujek”. Fletnię Pana odkrył będąc w Niemczech i słuchając nagrań pochodzącego z Polski Edwarda Simoniego, który stał się jego mistrzem. Przez kilka lat dzięki wytrwałości i pasji opanowywał grę na tym trudnym instrumencie. Koncertuje od 1991 roku i jest prekursorem profesjonalnej gry na fletni Pana w Polsce. Dzięki sponsorom posiada unikalną kolekcję instrumentów wykonanych na zamówienie w Szwajcarii i Niemczech. Koncertuje w kraju i za granicą wykorzystując bogaty repertuar obejmujący standardy światowe, muzykę klasyczną i utwory kościelne. Od grudnia 2006 r. koncertuje również na elektronicznym instrumencie dętym- EWI. Brał udział w wielu prestiżowych imprezach obok najbardziej znanych postaci świata kultury, sztuki i mediów.