Konkurs Palm

D. Stawarski, 14 kwietnia 2019 r.

Okres Wielkiego Postu jest czasem poprawy naszego życia danym nam przez Boga. Jest bodźcem do refleksji nad naszym życiem, a przede wszystkim naszej relacji do Stwórcy.

Podczas rekolekcji i nabożeństw wielkopostnych, zabiegani za potrzebami dnia codziennego ludzie, mają okazję przystanąć i zastanowić się nad swoim życiem, nad jego sensem, a nade wszystko celem którym dla każdego chrześcijanina jest osiągnięcie zbawienia. Dużym wydarzeniem dla całej wspólnoty szkolnej i parafialnej jest Niedziela Palmowa, dzień szczególny zawierający w sobie wielką radość, ale także głęboki smutek. W dniu tym od wielu lat w miejscowej parafii, odbywa się konkurs na wykonanie najpiękniejszej palmy, stanowiącej ważny i nieodzowny atrybut Niedzieli Palmowej. Celem niniejszego konkursu jest przede wszystkim podtrzymywanie dziś już stopniowo wymierającej tradycji samodzielnego wykonywania palm. Tradycji, która pomaga w budowaniu i pielęgnowaniu więzi między młodym a starszym pokoleniem parafian. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej edycji konkursu.

Zapraszamy na stronę parafii p.w. św. Stanisława BM w Lubatowej do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu.