Konkurs „Wierszem o mojej małej ojczyźnie – Lubatowej”  

10 maja 2024 r.

Konkurs „Wierszem o mojej małej ojczyźnie – Lubatowej”

 

W miesiącu kwietniu w naszej szkole został zorganizowany konkurs poetycki „Wierszem o mojej małej ojczyźnie – Lubatowej”. Skierowany był on do wszystkich uczniów szkoły. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu autorskiego wiersza oraz przekazaniu go do organizatorów w wyznaczonym terminie. Celem konkursu było: wzbudzanie zainteresowania pięknem malej ojczyzny, utrwalanie pozytywnych uczuć do miejsca swojego zamieszkania oraz rozbudzanie talentu poetyckiego.

Do organizatorów wpłynęło łącznie 17 wierszy, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz IV-VIII. Prace młodych poetów zostały zakodowane i jako całkowicie anonimowe wiersze zostały przekazane powołanej przez organizatorów dziesięcioosobowej komisji artystycznej, która oceniła je w skali punktowej, wg następujących kryteriów:

– zgodność z tematem,

– twórczy charakter utworu,

– poprawność stylistyczna,

– estetyka wykonania,

– samodzielność.

9 maja br. odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród. Autorzy prac w każdej kategorii wiekowej, którzy zdobyli największą liczbę punktów otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

W kategorii klas I-III laureatami zostali:

1 miejsce: Emilia Kania, kl. III a,

2 miejsce: Oliwier Zima, kl. III a,

3 miejsce: Kamila Jakubczyk, kl. III b,

Wyróżnienia:

– Maja Sokół, kl. III a,

– Kacper Bystrzycki, kl. II b.

W kategorii klas IV-VIII laureatami zostali:

1 miejsce: Ewa Górecka, kl. IV a,

2 miejsce: Weronika Sokół, kl. V a,

3 miejsce: Szymon Sokół, kl. VI b,

Wyróżnienie: Milena Przymusiak, kl. IV a.

Nagrody rzeczowe dla laureatów oraz uczestników konkursu ufundowali:

Towarzystwo Miłośników Lubatowej na czele z Prezesem p. Stanisławem Zającem,

– Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Lubatowej,

– Szkoła Podstawowa w Lubatowej.

 

Dziękujemy serdecznie sponsorom za ufundowanie i przekazane nagród dla uczniów. Dziękujemy komisji artystycznej za współpracę i poświęcony czas.

A przede wszystkim dziękujemy Wam – drodzy uczniowie za udział w konkursie i stworzenie pięknych wierszy, które dzięki Waszej pracy i kreatywności mogliśmy wszyscy podziwiać i czytać na przygotowanej wystawce w Kąciku Papieskim.

Gratulujemy Wam wszystkim i życzymy dalszego rozwijania talentów twórczych.

 

Organizatorzy:

Agnieszka Sokół

Roksana Drozd