„Kredkobranie” – podsumowanie akcji charytatywnej

Jolanta Sokół, Agata Klimkiewicz, Edyta Przymusiak , 5 października 2023 r.

Przedszkole  i Szkoła Podstawowa włączyły się we wrześniu po raz kolejny w Ogólnopolską akcję charytatywną „Kredkobranie”. Była to 6 edycja akcji, której patronowało hasło „Zamieńmy marzenia na pejzaże” zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum. Co roku celem „Kredkobrania” jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Pomoc ta polegała na zbiórce przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych. Zebrane w oddziałach przedszkolnych oraz szkole dary – łącznie 393 sztuki zostały posegregowane,  spakowane i przesłane do Fundacji, a stamtąd trafią na Ukrainę i Litwę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Organizatorzy akcji w przedszkolu i szkole bardzo dziękują wszystkim dzieciom, młodzieży szkolnej oraz ich rodzicom i pracownikom przedszkola za włączenie się do akcji i okazane serce. Dzięki takim wspólnym działaniom na rzecz innych, w tym przypadku  na rzecz małych rodaków na Kresach mamy możliwość dania świadectwa nie tylko ofiarności, ale i patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

„Kredkobranie” – podsumowanie akcji charytatywnej