„Książka naszym przyjacielem” – zajęcia czytelnicze w przedszkolu

Karolina Sroka, 23 lutego 2023 r.

W związku z realizacją w obecnym tygodniu tematyki dotyczącej bajek i baśni w grupach przedszkolnych przeprowadzono zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom etapy powstawania książek, rodzaje książek, a także znaczenie ich poszanowania. Korzystając z okazji grupa „Bystrzaki” zorganizowała zajęcia czytelnicze przeprowadzone przez zaproszonego gościa – panią Martę Kielar – pracownika Biblioteki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, wyjaśnienie pojęć: książka, okładka, autor, ilustrator, drukarnia, biblioteka. Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Panią bibliotekarką o swoich ulubionych książeczkach oraz podzieliły się wiedzą na temat tego, jak i dlaczego należy szanować książki. Była to także dobra okazja do włączenia się do realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, moduł I „Czytamy razem z Małym Misiem”, którego główny cel stanowi pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie głośnego czytania dzieciom, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, a także uczenie prawidłowych zasad zachowania się w kontakcie z książką.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za miłe spotkanie. I do zobaczenia niebawem.

Galeria zdjęć.