• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Lekcja przyrody: „Spotkanie z owadami”

1 kwietnia 2019 r.

Podczas spotkania 1 kwietnia uczniowie poznawali osobliwości świata owadów.

Na świecie żyje około 10 tryliardów owadów. Są najliczniejszą grupą zwierząt zarówno pod względem łącznej masy jak i ilości gatunków. Zasiedliły wszystkie dostępne środowiska. Niezależnie gdzie jesteśmy zawsze towarzyszą nam ich tysiące. W czasie lekcji zostały zaprezentowane okazy żywe: karaczany, chrząszcze, larwy chrząszczy, szarańcza, jak również okazy zasuszone: ćmy tropikalne, unikalna kolekcja tropikalnych motyli, ważki i inne. Uczestnicy spotkania poznali ciekawostki z życia owadów, ich cykle rozwojowe, znaczenie tych organizmów dla człowieka. Bliskość obcowania z naturą dostarczyła im wiele emocji, wpłynęła na rozwój zainteresowań przyrodniczych i kształtowanie postawy badawczej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zobacz więcej zdjęć